Lider SNSD-a Milorad Dodik poručio je da danas na društvenoj mreži X da je razgovarao sa predsjednikom Stranke demokratske akcije Bakirom Izetbegovićem.
“Pričao sam sa Bakirom. Nastavak slijedi” poručio je Dodik, nakon što je nekoliko sati ranije burno reagovao na izjave Izetbegovića koji je o njemu sinoć govorio na Federalnoj televiziji, u emisiji Plenum.
Potom se ponovo oglasio o razgovoru sa liderom SDA.
“Tokom „nervoznog“ telefonskog poziva ja sam se smijao, a Bakir se nespretno branio i pravdao na način da nije rekao ni „da“ ni „ne“, već nekim uopćenim floskulama. Ni u jednom trenutku nije uspio objasniti ono što je sinoć izrekao, kada je pozvao da me sklone nekom silom.
Umjesto preuzimanja odgovornosti za izrečene riječi, svjedočio sam pokušajima relativizacije i izbjegavanja suštine prijetnji. Zbog toga moj stav ne samo da ostaje isti, već sam nakon ovog razgovora još uvjereniji da je ono što je izrečeno u emisiji bilo veoma jasno i nedvosmisleno. Drago mi je da sam štetočina njihovoj politici”; poručio je.
O svemu se ranije oglasio i Izetbegović.
“Nakon sinoćnjeg intervjua na Federalnoj televiziji, u kojem sam ponovio da se Milorad Dodik mora ukloniti iz politike, onako kako to nalaže sudska presuda, i da je najveća štetočina u Bosni i Hercegovini, danas sam odgovorio na njegov nervozni telefonski poziv”, objavio je Izetbegović i dodao:
“Sve što mislim, što sam i do sada javno govorio o njemu i njegovoj politici, pa i više od toga, ponovio sam mu i tokom telefonskog razgovora. S obzirom na to da je razgovor od strane Dodika očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi”.









